• Facebook

Gode resultater for ESG Ungdom i påsken



Vores dygtige ESG ungdomsspillere havde nogle rigtige gode påskedage med super resultater ved DGI Farvel Stævne og ISCA stævnet.

 

DGI Farvel Stævne

1. pladser:

U11 A – Herresingle – Tue Rahbek

U11 A – Herredouble – Tue Rahbek (med Jacob Høj fra Varde)

U11 B – Herredouble – Martin Harbo Andersen (med Jacob Veng fra Dybbøl)

U11 B – Damedouble – Søs Andrup Jessen (med Dikte Bundgård fra Lind)

U13 M – Damesingle – Emma Rahbek Percival

U13 M – Damedouble – Emma Rahbek Percival / Maja Radoor Abrahamsen

U13 D – Damesingle – Caroline Palmelund

U15 A – Damesingle – Laura W. Trans

U17 A – Herresingle – Anders Jørgensen

U17 A – Herredouble – Anders Jørgensen (med Sebastian H. Johansen fra Varde)

2. pladser:

U13 M – Damesingle – Maja Radoor Abrahamsen

U13 M – Mix double – Maja Radoor Abrahamsen (med Steven Parnasalu fra OBK)

U15 A – Herresingle – Mikkel Kjær

U17 A – Herresingle – Kristian Borg Hansen

U17 A – Herredouble – Jacob Nielsen / Kristian Borg Hansen

3. pladser:

U11 B – Herresingle – Martin Harbo Andersen

U11 B – Mix double – Martin Harbo Andersen (med Clara Mortensen fra Elbohallen)

U15 A – Herredouble – Mikkel Kjær (med Thomas D. Matzen fra Haderslev)

U15 A – Damedouble – Laura W. Trans (med Amanda M. Siggard fra Varde)

U15 A – Mix double – Mikkel Kjær (med Astrid Gorzelak fra Fanø)

U17 A – Herresingle – Jacob Nielsen

 

ISCA stævne

1. pladser:

U15 A – Mix double – Mikkel Kjær (med Lærke Hansen fra Poulsker)

U17 M – Herredouble – Mikkel Bundgaard / Martin Rasmussen

2.  pladser:

U11 C – Herredouble – Lasse Hyttel / Søren Lilleøre-Vester

U11 C – Mix double – Lasse Hyttel (med Kristina fra Tjekkiet)

U17 A – Herresingle – Anders Jørgensen

U17 A – Damesingle – Camilla Hyttel

U17 A – Herredouble – Anders Jørgensen / Daniel Egebjerg

3. pladser

U15 M – Herredouble – Frederik Kargo (med Mathias Lorenzen fra Graasten)

U15 M – Damedouble – Katrine Hyttel (med Stella K. Mørk fra KBK)

U17 M – Herresingle – Mikkel Bundgaard

U17 M – Damedouble – Line Brogaard Frandsen (med Marie Dyring fra Holbæk)

U17 M – Mix double – Martin Rasmussen (med Julie Rasmussen fra Vejen)

U17 A – Herresingle – Jacob Nielsen

U17 A – Mix double – Kristian Borg Hansen (med Christiane fra Norge)

 

GODT GÅET OG TILLYKKE!